Престольне свято Хрестовоздвиженського храму села Ощів

27 вересня уся повнота світового Православ’я відзначає свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Цей день є знаменним для Хрестовоздвиженської парафії села Ощів, оскільки вона відзначає своє престольне свято.

Свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього було встановлене на згадку про знайдення святою рівноапостольною царицею Єленою – матір’ю святого рівноапостольного царя Константина Великого Хреста – того самого Чесного Древа на якому був розіп’ятий Господь наш Ісус Христос.

Особливістю богослужіння цього свята є поклоніння Хресту. Під час святкової Всенічної, а саме на Утрені,  у Хрестовоздвиженскому храмі села Ощів після співу Великого славослів’я священики винесли урочисто Хрест на середину храму, де і відбувся урочистий чин поклоніння Святині, який нагадує єрусалимські події початку ІV століття.

З благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла Божественну Літургію у храмі очолив настоятель Свято-Покровського храму села Терешківці протоієрей Василій Хомляк, якому співслужив настоятель храму священик Роман Світлик та сонм священиків Горохівського благочиння.

На Літургії була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

До прихожан зі словом проповіді звернувся настоятель храму Різдва Христового міста Горохова священик Андрій Гаврилюк, який розповів про історію віднайдення Чесного Хреста Господнього.

Протоієрей Василій Хомляк привітав парафіян та наголосив, як попри життєві негаразди, не втратити віру і бути гідним Христової Істини.

Настоятель храму подякував священикам за розділену із ним радість престольного свята.

Завершилося свято Хресним ходом та традиційним многоліттям.

Фоторепортаж священика Андрія ГАВРИЛЮКА