Дмитрівська поминальна субота

Православна Церква, молячись за живих, підносить також і молитви за померлих, спочилих у надії воскресіння православних християн, благаючи Господа щоб Він простив їм вільні і невільні провини і сподобив перебування у Царстві Небесному. Впродовж церковного року є також дні особливого поминання померлих, які також прийнято називати батьківськими суботами.

У суботу, згідно церковного Уставу, прославляються усі святі, які досягли вічного спокою у Господі, тому і поминаються усі спочилі у істинній вірі і надії на воскресіння і життя вічне. Одним із таких днів є Димитрівська поминальна субота, яка припадає на суботу перед днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського.

Цього року Дмирівська поминальна субота припала на 28 жовтня. Цього дня у Хрестовоздвиженському храмі села Ощів Божественну Літургію звершив настоятель священик Роман Світлик. Після Літургії було відслужено Велику Панахиду за одвіку спочилими рабами Божими.

На Утрені була прочитана 17 кафізма, були пом’януті  заупокійні записки, які подали віряни.

Особлива молитва була піднесена за спокій душ загиблих у зоні АТО українських воїнів та усіх невинно вбитих в ході драматичних подій, які відбулись у нашій Державі у 2014 році.