“Радуйся, промислу Сотворителя здійснення!”

Четвертого грудня, у день двунадесятого Богородичного свята  – Введення у Храм Пресвятої Богородиці, урочисту Всенічну та Божественну Літургію у Хрестовоздвиженському храмі села Ощів звершив настоятель священик Роман Світлик.

Цього дня Церква згадує подію, коли батьки Пресвятої Діви Марії святі праведні Іоаким і Анна, виконуючи дану Богу обітницю присвятити свою дитину на служіння Йому, привели Пресвяту Діву, якій тоді виповнилось три роки, до Єрусалимського храму.  Там Пречисту Отроковицю зустрів у супроводі багатьох священиків первосвященик Захарія. Діва Марія була вдягнена у найкращі одежі, а її родичі співали священні піснеспіви та тримали у руках свічі. Первосвященику Захарії було вказано Богом, що він зустрічає у Храмі Матір очікуваного Месії – Христа-Спасителя, отож він ввів Діву Марію до Святого Святих Єрусалимського храму, куди сам первосвященик входив раз на рік.

Пресвята Діва, як присвячена на служіння Богу через обітницю дівства  лишилась при Єрусалимському храмі де читала Святе Письмо та займалась рукоділлям. «Якби мене хтось спитав про те як проводила час своєї юності Пресвята Діва, то я відповів би, що це відомо лише Богу та Архангелу Гавриілу – Її невідступному охоронцю», – так каже про період перебування Пресвятої Богородиці у Єрусалимському храмі блаженний Ієронім.

Згідно даних церковної історії свято Введення у Храм Пресвятої Богородиці відзначається з першохристиянських часів.

Починаючи зі свята Введення у храмах під час Утрені також лунає катавасія – ірмос канону Різдва Христового – «Христос Рождається – радійте, Христос з Небес – зустрічайте».

Також, 4 грудня минуло 7 років від відходу у вічність колишнього настоятеля Хрестовоздвиженського храму села Ощів митрофорного протоієрея Миколая Мельничука. За спочилим батюшкою настоятель священик Роман Світлик звершив у цей день Панахиду.