Святителю отче Спиридоне, моли Бога за нас!

Щорічно 25 грудня Свята Православна Церква вшановує пам’ять святителя Спиридона Триміфунтського. Про його життя збереглося дуже мало відомостей. Відомо, що він був пастухом, мав дружину та дітей. Всі свої прибутки він віддавав на потреби ближніх та чужинців, за що Господь нагородив його даром чудотворення: він зціляв невиліковно хворих та виганяв бісів. Після смерті дружини, в царювання імператора Констянтина Великого (306 -337), його хіротонізували на єпископа Кіпрського міста Тримифунта. В сані єпископа святитель не змінив свого образу життя, поєднавши пастирське служіння з ділами милосердя. За свідченням церковних істориків, святитель Спиридон в 325 році брав участь у діяннях I Вселенського Собору.

Святитель з великою любов’ю піклувався про свою паству. За його молитвою засуха змінювалась рясним животворящим дощем, а безперервні дощі – вітром, зцілювались хворі, виганялися демони. Одного разу до нього прийшла жінка з мертвою дитиною на руках, просячи заступницттва святого. По своїй молитві, він вернув малятко до життя.

Господь відкрив святителю наближення його кончини. Останні слова святого були про любов до Бога та ближніх. Близько 348 року під час молитви святитель Спиридон представився до Господа. Тіло було віднайдене нетлінним. Поховали його в храмі на честь святих апостолів у Тримифунті. У середині VII століття нетлінні мощі святителя перенесли в Константинополь, а в 1453 році — на острів Керкіра в Іонічному морі (грецька назва острова — Корфу). Тут, в однойменному місті Керкіра (головне місто острова) і донині зберігаються святі мощі святителя Спиридона в храмі його ймення. П’ять раз на рік на острові здійснюється урочисте святкування пам’яті святого Спиридона.

У день пам’яті святого, 25 грудня, настоятель храму звершив молебень з Акафістом святителю Спиридону Триміфунтському.