ЗВІТ про парафіяльне життя Хрестовоздвиженського храму села Ощів у 2017 році

Хрестовоздвиженський храм села Ощів є діючим самостійним храмом Горохівського благочиння Волинської єпархії УПЦ. Відповідно до українського законодавства, храм зареєстрований як релігійна організація у Єдиному державному реєстрі.Громада храму має сформовані парафіяльні збори та парафіяльну раду. У своєму житті громада храму керується Статутом храму, Статутом Волинської єпархії та Статутом Української Православної Церкви. Це єдина релігійна організація у селі.

2017 рік ознаменувався для церковної громади багатьма знаковими подіями, які наочно демонстрували, що парафія не лише обмежувалася богослужбовим життям, а і тісно й нерозривно співпрацювала із суспільством, проявляла активність, чітко реагувала на різні виклики сьогодення. У році, що минає, Ощівський храм відзначив 106-ту річницю освячення та 27-му річницю відновлення.

У житті громади у 2017 році можна виділити шість напрямів – служіння Богу у храмі, допомога воїнам АТО, соціальне служіння, інформаційно-просвітницька діяльність, співпраця з позацерковними установами, участь у проектах благочиння та єпархії.

І. Служіння Богу у храмі

У період з 01.01.2017 по 31.12.2017 у храмі було звершено 75 Божественних Літургій, у тому числі, 1 соборна (з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла).

Також, відповідно до Указів та розпоряджень Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та Преосвященнішого єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, було звершено молебень у День незалежності України, у День Хрещення Київської Русі, а також панахиди у дні жалоби.

4 травня 2017 року настоятеля храму, священика Романа Світлика, єпископом Волинським і Луцьким Нафанаїлом у храмі Різдва Христового міста Горохова було нагороджено правом носіння золотого наперсного хреста.

Також у 2017 році старшим пономарем храму було призначено Романа Кубського.

Гідно і самовіддано несли послух протягом року місцевий храмовий хор під керівництвом регента Надії Новосад, а також староста храму Феодосій Снітко, скарбник Леся Парій та інші церковнослужителі.

ІІ. Допомога воїнам АТО

Громада храму постійно віддає посильну жертву на потреби Української Армії. 6 жовтня 2017 року у Хрестовоздвиженському храмі села Ощів з ініціативи настоятеля священика Романа Світлика було проведено збір продуктів воїнам, що захищають незалежність України у зоні проведення АТО. Важливу роль у служінні у цьому напрямі відіграє співпраця з Волонтерським центром міста Горохова, зокрема із волонтером Або Саджайєю.

За активну волонтерську діяльність Хрестовоздвиженський храм села Ощів не раз отримував подяки на сторінках районних та обласних періодичних видань, а також храм увійшов до наукового дослідження «Особливості сучасного українського волонтерства», як один з пунктів збору продуктів та коштів для українських солдатів.

ІІІ. Соціальне служіння

До храму постійно звертаються представники різних благодійних фондів та громадських організацій з проханнями допомогти у лікуванні хворих дітей. Громада по мірі можливості виділяє кошти для хворих, зокрема у травні було передано понад 1000 гривень громадській організації  «Об’єднана волонтерська платформа» для допомоги двом дівчаткам, які ризикували втратити слух. Також за усіх недужих у храмі постійно підносяться сугубі молитви.

Також громада храму сама неодноразово збирала кошти дітям загиблих учасників АТО з Ощева, настоятель та прихожани постійно турбуються про сім’ї тих, хто втратив рідних у зв’язку із збройним конфліктом на Сході нашої держави.

ІV. Інформаційно-просвітницька діяльність

Інформаційно-просвітницька діяльність Хрестовоздвиженської громади Ощева є багатоплановою. Найперше вона виявляється у діяльності сайту парафії, який намагається доносити інформацію до кожного. За 2017 рік на сайті храму було опубліковано 75 записів про події, що відбувалися у житті громади Оскільки основна мета діяльності інформресурсу – впровадження Православної віри серед людей, адміністрація сайту під патронатом настоятеля храму священика Романа Світлика старається подавати новини просто і зрозуміло. Це робить сайт доступним кожному. Зокрема, прес-служба храму не лише повідомляє про Богослужіння на те чи інше свято, а й розповідає про нього; улітку 2017 року стараннями прес-служби на порталі YouTube.com почали виходити випуски відеоновин храму, де кожен, хто із поважних причин не відвідав Богослужіння, може почути живе слово проповіді. Активно діє сторінка храму у соціальній мережі Facebook.

Також просвітницька діяльність здійснюється через публікації у районних та обласних виданнях. Священик Роман Світлик є постійним спікером рубрики «Духовні бесіди», що виходить на сайті «Район.Горохів», уже вийшло два випуски цієї рубрики із участю настоятеля Ощівського храму. Також 10 березня 2017 року священик Роман Світлик дав прес-службі храму ексклюзивне інтерв’ю, яке було опубліковане на провідних обласних та районних інтернет-виданнях та у обласній газеті «Сім’я і дім».

Адміністрація сайту парафії співпрацює із багатьма волинськими виданнями – з газетою «Горохівський вісник», із сайтами «Район.Горохів», «Перший.ua», «Волинь24» та іншими. Також новини храму потрапляли на сайти Горохівського благочиння, Волинської єпархії УПЦ, Синодального інформаційно-просвітницького відділу, на портал «Україна Православна». Авторитетний ресурс «Православне село» відзначив сайт Хрестовоздвиженського храму села Ощів як один із найактивніших серед сайтів сільських храмів в Україні, а на теренах Волині (Волинська та Володимир-Волинська єпархії) інформресурс Ощівського храму є найактивнішим. Адміністрація сайту отримує чимало схвальних відгуків про роботу від представників Волинської єпархії – голови просвітницького відділу протоієрея Валентина Марчука, прес-секретаря протоієрея Олега Точинського, від благочинного Горохівської округи протоієрея Валерія Пилипчука та від речника благочиння священика Андрія Гаврилюка, а також від інших священнослужителів, журналістів, громадських діячів.

V. Співпраця з позацерковними установами

Храм співпрацює із багатьма позацерковними установами. Найперше це загальноосвітня школа села Ощів (директор – Наталія Притолюк), дирекція якої постійно на всі свята та урочисті заходи запрошує настоятеля храму. У лютому 2017 року у школі настоятель храму освятив оновлений зал Музею українських героїв (керівник – Заслужений учитель України Ганна Бабій). У День пам’яті та примирення мітинг-реквієм розпочався із загальної Панахиди у храмі, продовжився у школі, а завершився Літією біля могили воїна Збройних Сил України, героя АТО Володимира Павлюка. Також учні перед початком та в кінці навчання завжди беруть благословення у храмі.

Стараннями вчителів школи було сформовано хор духовної пісні Хрестовоздвиженського храму села Ощів, що кожен рік колядує у селі.

Також громада співпрацює із клубом села Ощів (завідувач – Микола Ващук). У закладі культури завжди проводяться різдвяні та інші дійства, що популяризують і православну віру, і українську культуру. Зокрема, 22 січня 2017 року відбувся літературно-мистецький вечір «З Різдвом Христовим, Україно!», у якому взяв участь хор духовної пісні храму. На заході з вітальним словом виступив священик Роман Світлик.

Підтримують парафію матеріально виконавчий комітет Терешківцівської сільської ради (голова – Тамара Войтович), голова ПОСП «Україна», що у селі Вільхівка, Григорій Шеремета, керівник ТзОВ «Волинь-нова» Валентин Вавринович, інші явні і таємні благодійники.

VI. Участь у проектах благочиння та єпархії

Громада храму намагається підтримувати всі проекти Горохівського благочиння та Волинської єпархії УПЦ. Зокрема, 15 січня 2017 року хор духовної пісні Хрестовоздвиженського храму села Ощів взяв участь у ХІ Різдвяному благодійному концерті у РНД «Просвіта» міста Горохова та отримав чимало схвальних відгуків від глядачів. Виступ хору, як один із кращих, відзначив на зборах священиків Горохівської округи благочинний протоієрей Валерій Пилипчук.

Також 5 липня 2017 року прес-секретар парафії з благословення настоятеля храму взяв участь у засіданні круглого столу Волинської єпархії на тему співпраці Церкви зі світськими засобами масової інформації, що відбувся у стінах Волинської духовної семінарії з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла. Ця зустріч відбулася як перша спроба сумісно подолати стереотипи щодо закритості церковних структур, припинити недобросовісні та необ’єктивні висвітлення церковних подій, які часто стають причиною міжрелігійних конфліктів.

Громада храму також долучається до благодійних фестивалів єпархії – передає кошти, прихожани храму особисто відвідують концерти, зокрема фестиваль «Волинський благовіст», а також щорічно допомагають продуктами студентам Волинської духовної семінарії.

Усі ці напрями життя громади складають єдину картину, яка свідчить, що храм та його настоятель постійно виконують свою Богоспасительну місію – приводять людей до Бога, навчають їх бути віруючими, милосердними, прищеплюють любов і повагу до Христової Церкви.

Прес-секретар храму

Роман Новосад

 

29 грудня 2017 року

Переглядів: 116

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *