Благослови вінець року благістю Твоєю, Господи!

14 січня – потрійне свято. Православні християни у цей день святкують пам’ять Василія Великого, Обрізання Господнє і перший день нового року.

Василій Великий – архієпископ Кесарії Кападокійської, вселенський вчитель Церкви (IV cтоліття). Церковні джерела характеризують Василія Великого як аскета, богослова і вченого, автора кодексу чернечого життя. Саме йому належить вислів: “Скільки віднімеш від тіла, стільки додаси сили душі”.

Особливість богослужіння в цей день полягає в тому, що звершується Літургія, написана самим святителем. Вона — перша з десяти Божественних літургій, служіння яких встановлене у певні дні року. Порядок, зміст та чин Літургії Василія Великого відрізняються від Літургії Іоана Златоуста більш об’ємними молитвами і протяжною мелодикою піснеспівів.

14 січня також Православна Церква святкує Обрізання Ісуса Христа. На восьмий день після народження Ісуса, за єврейським звичаєм, відбувся обряд обрізання Христа, після якого дитині й дали ім’я, провіщене ще архангелом Гавриїлом в день Благовіщення Діви Марії, – Ісус.

Цього дня звершується Молебень на новоліття. За старим літочисленням 14 січня випадав перший день нового року. Справа в тому, що православна церква живе за юліанським календарем, тому що життя й діяння Господа нашого Ісуса Христа відбувалися в часи, коли діяв саме цей календар.

У цей день у храмі Літургію звершив настоятель священик Роман Світлик. Піснеспіви виконав місцевий храмовий хор під керівництвом регента Надії Новосад. Настоятель храму звершив також Молебень на Новий рік та традиційно привітав прихожан та засіяв всіх цукерками. Прихожани також побажали настоятелю многих літ життя!