“Нехай мовчить усяка плоть людська, нехай стоїть зі страхом і трепетом”

У Велику Суботу, 7 квітня, на парафії звершили Літургію святителя Василія Великого.

У Велику Суботу Церква згадує поховання Господа Ісуса Христа, перебування Його тіла у Гробі, зішестя душею в пекло для сповіщення там перемоги над смертю і визволення душ, які з вірою чекали Його пришестя, а також введення розбійника в рай. Разом з тим, в богослужінні цього дня вказується і на славне Воскресіння Господа Ісуса Христа. Основні спогади дня Великої Суботи виражені в тропарі часу наступного дня – Святої Пасхи: “У гробі плоттю (тілесно), у пеклі ж з душею як Бог, в раї ж із розбійником, і на Престолі був Ти, Христе, з Отцем і Духом, все наповняєш, неописаний “.

В цей день Велику вечірню і Божественну літургію святителя Василія Великого звершив настоятель парафії священик Роман Світлик.

Ця служба наповнена хрещальною тематикою. В давнину переважно цього дня хрестили дорослих, які впродовж Великого посту проходили інтенсивний курс підготовки (катехизацію) до цього таїнства. Саме хрещення звершували під час читання старозавітних пророцтв — паремій. Про хрещення говориться в апостольському читанні цього дня. Це уривок з послання до Римлян: “Браття, усі ми, що хрестилися у Христа Ісуса, у смерть Його хрестилися…” Далі замість “алілуя” співають стихи 81-го псалма “Воскресни, Боже…” – і у цей час духовенство переодягається із темних одеж у світлі та починається воскресна тематика. Євангельське читання з останньої глави Євангелія від Матфея розповідає про пусту гробницю на світанку першого дня після суботи та про явлення воскреслого Спасителя.

Цьогоріч на Велику Суботу припало дванадесяте свято Благовіщення.

Після Літургії настоятель прочитав молитву на благословіння хлібів та вина.