Настоятель храму взяв участь у поминальних заходах з нагоди 75-річчя трагедії Красного Саду

Цьогоріч 19 квітня виповнюється 75 років з часу страшної події в історії Волині – 19 квітня 1943 року, у Страсний Понеділок, польські націоналісти знищили українське село Красний Сад поблизу Михлина Горохівського району.

З нагоди сумної дати на місці знищеного села Красний Сад відбулися поминальні заходи з вшанування пам’яті загиблих, адже внаслідок польської агресії мученицькою смертю загинуло 104 невинних чоловіків, жінок та дітей.

Розпочалося вшанування жертв із молитви. Священнослужителі Горохівського і Мар’янівського благочинь Волинської єпархії УПЦ Хресною ходою та місцеві віряни, які знайшли можливість цього ранку взяти участь заупокійній молитві, Хресним ходом пройшли від місцевого храму Різдва Пресвятої Богородиці до Пам’ятного Хреста загиблим мешканцям Красного Саду.

Там священики відслужили Панахиду за спокій душ загиблих мученицькою смертю краян. Богослужіння очолили благочинний Горохівської округи протоієрей Валерій Пилипчук та благочинний Мар’янівської округи протоієрей Миколай Черняк. Участь у Панахиді взяв і настоятель Хрестовздвиженського храму Ощева священик Роман Світлик.

«Дорогі у Христі отці, брати і сестри. У сьогоднішній день ті, хто тут спочивають покликали нас для того, щоби ми піднесли молитву до Воскреслого Христа. Щоби ми молитовно вшанували невинно вбитих у часи лихоліття. Ця наша пам’ять свідчить про те, що Господь прославляє тих, хто зберіг вірність Йому, вірність вічним цінностям віри і любові. Ми своєю тут присутністю засвідчуємо, що любов до Бога й до ближнього все ж проявляється попри усе. І ми цю любов виявляємо тим, що нині тут молимося за спокій їхніх безсмертних душ. Хай буде завжди у наших серцях та пам’ять і молитва, і коли хтось чи ми, навіть у думках, допустимо помисел про якусь злобу чи ненависть, то згадаймо, до чого така ненависть призводить. Для цього ми й звершуємо пам’ять загиблих», – сказав благочинний Горохівської округи протоієрей Валерій Пилипчук.

Священнослужителі також поклали квіти до монументу.

Фото Олександра ПРОЦАНА.