Неділя святих Жінок-Мироносиць

У неділю, 22 квітня Свята Православна Церква відзначала День пам’яті святих Жінок-Мироносиць. Це ті жінки, які у ніч Воскpесення Христового поспішали до гробу Господнього з миром в руках, щоб, згідного з східним звичаєм, намастити запашними ароматами мертве тіло свого Божественного Вчителя. До жінок мироносиць належать Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Іоанна, Марта, Марія та інші.

«І не є найбільш вражаючим, – говорить святитель Іоан Золотоустий, роздумуючи про подвиг жінок мироносиць, – те, що вони прив’язались  своїм серцем до Господа Спасителя в ті дні, коли крізь покров Його смирення і упокорення проступала Божественна слава в Його чудесах, коли розносилась ще нечута на землі проповідь. Але для нашого розуму вражаючим є бачити їх, які не похитнулись у своїй любові до Господа, коли Він, збичований, обпльований, був переданий на смерть».

Свята Церква у своєму богослужінні в 3-тю неділю після Пасхи спонукає нас перенестися подумки від Голгофи до гробу Христового та Його славного Воскресення, звістку про яке удостоїлися першими прийняти жінки-мироносиці.

Також у цей день відзначається День православного жіноцтва.

Божественну Літургію у Хрестовоздвиженському храмі села Ощів у неділю Жінок-Мироносиць звершив настоятель священик Роман Світлик.

Фото Михайла НОВОСАДА.