День перемоги над нацизмом в Ощеві

9 травня Україна відзначає День перемоги над нацизмом. Дорогою ціною заплатив наш  народ за участь у найстрашнішій за всю історію людства Другій світовій війні. У цей день варто згадати і про тих хлопців, які зараз зі зброєю в руках захищають незалежність і територіальну цілісність України. Воїни тоді і воїни зараз мали і мають єдину мету – здобути щастя і мир. Це єднає їх через століття і показує, що не варто заплямовувати цей день політичними гаслами чи лозунгами із пережитків радянської системи.

Вранці біля пам’ятного надгробка загиблим визволителям села настоятель місцевого храму отець Роман відслужив Панахиду та Молебень, під час якого просив у Господа миру і здоров’я як ветеранам, так і нашим воїнам АТО.

Опісля поблизу приміщення школи відбувся мітинг-реквієм “Це потрібно не мертвим, це потрібно живим”, який підготувала і провела вчитель історії Алла Мельничук. На заході виступила лідерка громади Тамара Войтович, яка наголосила на важливості збереження пам’яті про героїчне минуле українців, а також зазначила, що потрібно постійно пам’ятати й уболівати за наших воїнів, що зараз там, на Сході боронять рубежі країни. Також, слово мала заступник директора Ощівської школи Галина Рафалович, яка наголосила, що найбільше, що ми можемо зараз дати нашим воїнам – підтримку і щиру безперестанну молитву.  Діти, розказуючи віршики, намагалися якнайповніше виявити свою шану усім, хто загинув заради мирного неба і світлого майбутнього.

Настоятель Хрестовоздвиженського храму села Ощів священик Роман Світлик також закликав пам’ятати про двох ощівчан, чиє життя забрала неоголошена війна на Сході України – Володимира Павлюка та Олександра Міхєєва. І згадувати їх не лише у дні великих свят, а постійно берегти у серці той приклад жертовності та людинолюбства. Після урочистості отець Роман Світлик відслужив Панахиду на могилі спочилого воїна АТО Володимира Павлюка і закликав усіх постійно молитися, щоби Господь спас його безсмертну душу, а нашій Україні подав мир і спокій.