Різдво Іоана Предтечі

7 липня Православна Церква вшановує Різдво святого Іоана Предтечі, Хрестителя Господнього.

Іоан Предтеча народився в Ютті поблизу Хеврона від батьків, яких вважали безплідними. Святий євангеліст Лука детально описує події, що цьому передували:

«У дні Ірода, царя Юдейського, був священик на ім’я Захарія, з денної черги Авиєвої, і жінка його з дочок Ааронових, а ім’я її Єлизавета. Обоє вони були праведні перед Богом, виконуючи всі заповіді і настанови Господні бездоганно. У них не було дітей, бо Єлизавета була неплідна, і обоє були вже похилого віку. Одного разу, коли він за чином своєї черги служив перед Богом, за звичаєм священства, йому випало покадити, ввійшовши до храму Господнього, а вся безліч народу молилася зовні під час кадіння.

Тоді з’явився йому ангел Господній, стоячи праворуч жертовника. Збентежився Захарія, побачивши його, і страх напав на нього. Ангел же сказав йому: “Не бійся, Захаріє, бо почута молитва твоя, і жінка твоя Єлизавета народить тобі сина, і дасиш ім’я йому Іоан; і буде тобі радість і втіха, і багато хто народженню його зрадіє…” І сказав Захарія ангелові: “З чого я пізнаю це? Бо я старий, і жінка моя постарілася у днях своїх”. Ангел сказав йому у відповідь: “Я Гавриїл, що стою перед Богом, і посланий говорити з тобою і благовістити тобі про це. І ось ти будеш мовчати і не матимеш можливості говорити до того дня, коли збудеться це, за те, що ти не повірив словам моїм, котрі збудуться свого часу» (Лк. І, 5-15, 18-20). Коли ж Захарія вийшов до народу, то не зміг говорити, тільки подавав знаки.

Коли ж Єлизаветі ж настав час родити, вона народила сина. “І почули сусіди й родичі її, що звеличив її Господь милістю Своєю, і радувалися з нею. І восьмого дня прийшли обрізати немовля, і хотіли назвати його ім’ям батька його Захарією. На це мати його сказала: ні, хай буде названий Іоаном. І сказали їй: адже нікого нема в роді твоїм, хто звався б ім’ям тим. І питали в батька його, як би він хотів назвати сина. Попросивши дощечку, той написав слова: Іоан буде ім’я йому. І дивувалися усі. І відразу відкрилися уста його і язик його, і він почав говорити, благословляючи Бога. І страх огорнув всіх навколишніх жителів; і у всій країні Юдейській пронеслась чутка про все це» (Лк. І, 57-65).

У цей день Божественну Літургію у храмі звершив настоятель священик Роман Світлик.