Престольне свято Ощівського храму. ФОТОРЕПОРТАЖ

27 вересня уся повнота світового Православ’я відзначає свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Цей день є знаменним для Хрестовоздвиженської парафії села Ощів, оскільки вона відзначає своє престольне свято.

Свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього було встановлене на згадку про знайдення святою рівноапостольною царицею Єленою – матір’ю святого рівноапостольного царя Константина Великого Хреста – того самого Чесного Древа на якому був ро зіп’ятий Господь наш Ісус Христос.

Особливістю богослужіння цього свята є поклоніння Хресту. Під час святкової Всенічної, а саме на Утрені,  у Хрестовоздвиженскому храмі села Ощів після співу Великого славослів’я священики винесли урочисто Хрест на середину храму, де і відбувся урочистий чин поклоніння Святині, який нагадує єрусалимські події початку ІV століття.

З благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла Божественну Літургію у храмі очолив настоятель Свято-Покровського храму села Терешківці протоієрей Василій Хомляк, якому співслужив настоятель храму священик Роман Світлик та сонм священиків Горохівського і Мар’янівського благочинь.

На Літургії була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

До прихожан зі словом проповіді звернувся настоятель Свято-Іллінського храму села Борочиче протоієрей Юрій Зарафутдінов, який наголосив на тому, що Хрест Господній – знамено перемоги Христа над смертю. Водночас отець Юрій відзначив, що кожен християнин повинен “найперше шукати Царства Божого та правди Його”.

Протоієрей Василій Хомляк привітав парафіян та наголосив, як попри життєві негаразди, не втратити віру і бути гідними Христової Істини.

Настоятель храму подякував священикам та гостям за розділену із ним радість престольного свята. Кожен священик отримав у подарунок від парафії примірник другого номера дайджесту інтернет-видання “Хрестовоздвиженський храм села Ощів – офіційний сайт парафії”. Завершилося свято Хресним ходом, молебнем та традиційним многоліттям.