Молебень у День Незалежності України

Диякон: Благослови, Владико.

Ієрей: Слава Святій, Єдиносущній і Нероздільній Тройці, завжди, нині і повсякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь. Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. Царю Небесний.

Читець: Трисвяте. Пресвята Тройце: Отче наш. Господи помилуй 12 разів. Слава: і нині. Прийдіть поклонімось.

Псалом 73:

Навіщо, Боже, відкинув Ти нас назавжди? Навіщо розпалився гнів Твій на овець стада Твого? Пом’яни людей Твоїх, яких спочатку зібрала рука Твоя. Ти обрав, як жезл насліддя Твого, гору Сіон, на якій оселився Ти.  Піднеси руку Твою і поглянь на злочинство їх: що наробив ворог у святині Твоїй — у храмі Твоїм! Як звірі, рикають вороги Твої у храмі зібрання Твого. Поставили знамена свої замість знамен наших. Наче в гущавині лісовій, високо змахували сокирами. Всі двері і всі оздоби ломами та молотами порозбивали. Вогнем спалили святиню Твою на землі, осквернили оселю імені Твого. Сказали вони в серці своїм: «Зруйнуємо їх зовсім». І спалили всі міста зібрань Божих на землі. Знамен наших ми вже не бачимо, нема вже й пророка. І нема між нами такого, хто сказав би, доки це буде. Доки, Боже, буде ворог мучити нас, доки противник буде ображати ім’я Твоє? Навіщо відхиляєш руку Твою і силу Твою? Гнівом могутності Твоєї урази їх. Бог же, Цар наш, раніше віків учинив спасіння посеред землі. Ти розділив силою Твоєю море, Ти знищив голови зміїв у воді. Ти розбив голову дракона, дав його на поживу людям [ефіопським]. Ти відкрив джерела й потоки, і Ти ж висушив великі ріки. Твій день і Твоя ніч. Ти створив зорі і сонце. Ти поставив межі землі, і Ти ж установив літо й зиму. Згадай це: ворог зневажає Господа, і люди нечестиві ображають ім’я Твоє. Не віддавай звірам душ тих, що прославляють Тебе. Душ убогих Твоїх не забудь до кінця. Подивись на завіт Твій, бо всі темні місця землі наповнилися домами беззаконня. Нехай не повернеться смиренний осоромленим, принижений і убогий нехай прославляють ім’я Твоє. Встань, Боже, захисти діло Твоє, згадай зневажання Тебе від беззаконного кожен день. Не забудь голосу тих, що благають Тебе, бо гординя тих, що ненавидять Тебе, підіймається проти Тебе завжди.

Алілуя, алілуя, алілуя, слава Тобі, Боже. Тричі

Диякон промовляє велику єктенію:

Миром Господеві помолімось.

За мир з неба і спасіння душ наших, Господеві помолімось.

За мир всього світу, добрий стан святих Божих церков і за з’єднання всіх, Господеві помолімось.

За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господеві помолімось.

За Владику і Отця нашого, Блаженнішого Митрополита Онуфрія та Владику нашого Пресвященнійшого Єпископа Нафанаїла, чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за ввесь причет і людей, Господеві помолімось.

За село наше і за всяке місто, село і країну, і за тих, що по вірі живуть у них, Господеві помолімось.

За добре поліття, за врожай плодів земних і за часи спокійні, Господеві помолімось.

За подорожніх на воді, на землі і в повітрі; за недужих, знеможених та поневолених і за спасіння їх, Господеві помолімось.

І приєднує до неї прохання:

За Богом бережену Україну нашу, владу, військо та народ її Господеві помолімось.

Щоб милостивим оком споглянути на людей землі Української  і зберегти їх від війни та недолі і спокоєм Своїм огородити, Господеві помолімось.

Щоб просвітити думки невірством потьмарених світлом Богопізнання Свого, людей краю нашого зміцнити і непорушними в Православ’ї зберегти, Господеві помолімось.

Щоб милостиво нинішнє моління нас, недостойних рабів Своїх, в пренебесний свій жертовник прийняти і з благосердя помилувати нас, Господеві помолімось.

Щоб і нині вислухати голос моління нас недостойних рабів Своїх і добрий намір і бажання вірних своїх у благо сповнити і завжди, як Щедрий, благодіяти нам і державі нашій і Церкві Твоїй Святій, Господеві помолімось.

Щоб визволитися нам від усякої скорботи, гніву та недолі, Господеві помолімось.

Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.

Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю й Приснодіву Марію зо всіма святими пом’янувши, самі себе і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.

Ієрей: Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь.

Диякон: Бог Господь i з’явився нам; благословен, хто йде в iм’я Господнє.

Прославляйте Господа, бо Вiн Милосердний, бо повiки ласка Його.

Обступили й оточили мене, я ж iменем Господнiм перемiг їх.

Не умру, а жити буду i повiдатиму про дiла Господнi.

Камiнь, що його занедбали будiвничi, став наріжним каменем. Вiд Господа це сталося, i дивне воно в очах наших.

Тропар на глас 4:

Дякуємо Тобі, недостойні раби Твої, Господи, // за великі добродійства Твої, що їх ми зазнали; // прославляючи тебе, хвалимо, благословимо, дякуємо, // оспівуємо й величаємо Твоє милосердя // і, як раби, з любов’ю взиваємо до Тебе: // Добротворче, Спасе наш, слава Тобі.

Слава:

Кондак на глас 3:

Твоїх добродійств та дарів не по заслузі, // як раби негідні, сподобившися, до Тебе, Владико, ревно припадаємо, // й подяку посильно приносимо, // і Тебе, як Доброчинця і Творця, прославляючи, взиваємо: // слава Тобі, Боже Премилосердний.

І нині:

Богородичний на глас 4:

До Заступниці держави нашої Приснодіви Богородиці нині припадаємо, // з вірою взиваючи із глибини душі: // О, Мати Божа, спаси землю нашу, // зціли нас від бід і вірних людей утіши.

Диякон: Будьмо уважні.

Ієрей: Мир всім.

Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість.

Читець: Прокимен, глас 6: Господи, піднеси силу Твою і прийди, щоб спасти нас

Стих: Господи Боже Сил, доки будеш гніватися на молитву рабів Твоїх?

Апостол до Римлян, зач. 110 від пол.

Читець: Алілуя, алілуя, алілуя, глас 6:

Стих: Насаджені у Домі Господнім, у дворах Бога нашого процвітуть;

Стих: Почує тебе Господь в день печалі, захистить тебе в ім’я Бога Якова.

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно. Вислухаймо святе Євангеліє.

Ієрей: Мир всім.

Хор: І духові твоєму.

Диякон: Від Матфея святого Євангелія читання.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі!

Ієрей: Будьмо уважні.

І читається Євангеліє (зачало 20 від пол. (VII, 7-11))

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі!

 Диякон виголошує посилену єктенію.

Промовмо всі з усієї душі, з усього розуміння нашого промовмо.

Господи, Вседержителю, Боже отців наших, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Помилуй нас, Боже, з великої милості Твоєї, молимось Тобi, вислухай i помилуй.

Ще молимось за Владику і Отця нашого Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України і Владику нашого Преосвященнішого Нафанаїла, єпископа Волинського і Луцького, за братiв наших священикiв, священномонахiв i за все у Христi братство наше.

Ще молимось за Боголюбиву i Богом бережену Україну нашу,  за уряд,  вiйсько i весь народ її, за державнiсть, спокiй, здоров’я та спасiння побожних людей її, щоб Господь Бог допомагав їм у всьому та охороняв вiд усякого ворога i супротивника.

Спасителю наш, що дав заповідь Твою нам, щоб ми любили Тебе, Бога нашого, й ближнього свого, вчини, щоб ненависть, ворожнеча, образи, вбивства й інші беззаконня припинилися, справжня ж любов щоб царювала в серцях наших, молимось Тобі, вислухай і милостиво помилуй.

Ще молимось за Святiших Патрiархiв православних,  за благочестивих i повiкнезабутнiх князiв i гетьманiв наших, за вiкопомних фундаторiв святого храму цього i всiх православних отцiв i братiв наших, що тут i повсюди раніше спочили.

Ще молимось про милiсть, життя, мир, здоров’я, спасiння, Боже завiтання, прощення i вiдпущення грiхiв рабiв Божих усіх людей держави нашої i всiх парафiян святого Храму цього, щоб зберегтися їм вiд усякої журби, гнiву, бiди, недуг душевних i тiлесних, щоб спокiйно вони жили, щоб у здоров’ї i добробутi всi днi життя їх проходили, Всемилостивий Господи, вислухай нас i помилуй.

Господи Боже наш, сильний і крепкий у битві, Тебе на поміч, недостойні, призиваємо й смиренно молимо: простягни милостиво руку Твою й покрий країну нашу від війни, лихоліття й страждань. Не на лук свій уповаємо, й не зброя наша порятує нас, але про Твою всемогутню поміч благаємо: збережи Батьківщину нашу в мирі, пом’якши милістю Твоєю серця ворогів зачерствілі, злі наміри їх відверни, молимось Тобі, Великодержавний Царю, вислухай нас і помилуй.

Споглянь із небес, Владико, й не дай ворогам нашим меч свій здійняти, й лук свій натягнути, аби вразити нас – недостойних рабів Твоїх, які правовірно тебе славлять. У скорому часі зміни скорботу нашу на радість, а біду на твердий мир. Не допусти страждань матерів та сліз дитячих, а їх молитви за нас грішних і непотрібних прийми як кадило благовонне перед Престолом Величі Твоєї, подаючи Україні нашій мир і спокій; сердечно молимось Тобі, Благодійнику Милостивий, вислухай нас і помилуй.

Ще молимось за тих, що дари приносять i добро дiють у святому i всечесному храмi цьому, за тих, що працюють, спiвають i за всiх присутнiх людей, що сподiваються вiд Тебе великої i багатої милості.

Ієрей: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, милостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милостивий і Чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу віддаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь.

І приєднує заупокійну єктенію:

Помилуй нас, Боже, з великої милості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Ще молимось за спокій душі спочилих рабів Божих усіх одвіку спочилих людей землі нашої, приснопам’ятних князів і гетьманів, воїнів, що за державу нашу життя своє положили і усіх на Майдані убієнних, закатованих, замучених, в огні Чорнобиля спалених, за віру Православну безбожною владою вбитих і всіх, що за Україну нашу життя своє положили і за відпущення їм усякої провини вільної і невільної.

Щоб Господь оселив душі їх там, де праведні спочивають.

Милості Божої, Царства Небесного і відпущення гріхів їх у Христа, Безсмертного Царя і Бога нашого просімо.

Господеві помолімось.

Хор: Господи, помилуй.

Ієрей: Боже духів і всякої плоті, Ти смерть подолав і диявола знищив і життя світові Твоєму подав. Сам, Господи, упокой душі спочилих рабів Твоїх усіх одвіку спочилих людей землі нашої, приснопам’ятних князів і гетьманів, воїнів, що за державу нашу життя своє положили і усіх на Майдані убієнних, закатованих, замучених, в огні Чорнобиля спалених, за віру Православну безбожною владою вбитих і всіх, що за Україну нашу життя своє положили у місці світлім, у місці квітучім, у місці спокою, де нема ні недуги, ні журби, ні зітхання. Всякий гріх, що вчинили вони словом, чи ділом, чи думкою, як Благий і Чоловіколюбець Бог, прости, бо нема людини, що жила б і не згрішила. Ти бо один без гріха, правда Твоя — правда вічна, і слово Твоє — істина. Бо Ти єси воскресіння, життя і спокій спочилих рабів Твоїх усіх одвіку спочилих людей землі нашої, приснопам’ятних князів і гетьманів, воїнів, що за державу нашу життя своє положили і усіх на Майдані убієнних, закатованих, замучених, в огні Чорнобиля спалених, за віру Православну безбожною владою вбитих і всіх, що за Україну нашу життя своє положили, Христе Боже наш, і Тобі славу віддаємо з Предвічним Твоїм Отцем і з Пресвятим і Благим і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь.

Ієрей: Господеві помолімось.

Хор: Господи помилуй.

 Священик всенародно читає молитву оцю:

 Господи Боже наш, Ти Бог Єдиний на небесах і на землі, Ти володієш усіма царствами й народами. В руках Твоїх міцність і сила, й ніхто опиратися Тобі не може. Ти сидиш на херувимах і Тебе безперестанно оспівують серафими, тож що може проти Тебе людина? Приклони, Господи, вухо Твоє й почуй; споглянь очима Твоїми й побач злі наміри ворогів наших. Віримо, що Ти один Милостивий і Сильний, і можеш позбавити нас від рук їхніх. Ти зберіг раба Твого Давида від руки сильного, вкотре показавши, що сила Твоя в немочі звершується, і прийняв журбу серця Єзекії, подавши йому продовження років життя. Подай же мир і спокій боголюбивому народові нашому, й не віддай нам за гріхи наші. Бо пам’ятаємо слова Спасителя нашого, Єдинородного Сина Твого й Господа нашого Ісуса Христа: «Всі, хто взяв меч, від меча загинуть». Тож не на зброю нашу, а лише на Тебе надію покладаємо, силу Твою знаючи. Ти твориш чудеса, від Тебе перемога й поразка. Даруй Україні нашій мир глибокий і непорушний, від війни та нашестя супротивників оберігаючи, й усе благе на користь душевну й тілесну подаючи.Бо Ти є Бог милості, Цар миру й Спаситель душ наших, і тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині й повсякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь.

Ієрей: Ще і ще, прихиливши коліна, Господеві помолімось.

Хор: Господи помилуй.

І читає колінопреклонену молитву за мир:

Господи Боже Вседержителю, споглянь на нас, грішних і недостойних чад Твоїх, що згрішили перед Тобою, прогнівили благість Твою, накликали гнів Твій праведний на нас, та впали в глибину гріховну. Ти бачиш, Боже, неміч нашу й скорботу душевну, знаєш розпусту умів і сердець наших, зубожіння віри, відступлення від заповідей Твоїх, примноження негараздів сімейних, роз’єднання і розбрати церковні. Ти бачиш печалі й скорботи наші, які від хвороб і бід походять. Але, Премилосердний і Людинолюбний Господи, напоуми, настанови й помилуй нас, недостойних, просвіти розум наш світлом вчення Євангельського, зігрій серця наші теплом благодаті Твоєї й направ до виконання заповідей Твоїх. Виправи життя наше гріховне, втамуй розбрати й негаразди, втихомир бої та кровопролиття. Збери розкиданих, розділених поєднай, позбавлених прихистку введи в домівки, голодних нагодуй, плачучих утіш, поранених зціли, полонених звільни, озлоблені серця пом’якши й до пізнання Тебе наверни. Тих, що на полі бою загинули, й усіх невинно вбитих в оселях Твоїх упокой і з праведними вчини. Мир державі нашій Україні, Церкві Твоїй і вірним чадам її подай, щоби єдиним серцем і єдиними устами прославили Тебе, Господа й Спасителя нашого, на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Премудрість. Пресвята Богородице, спаси нас.

Хор: Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без істління Бога Слова породила, Сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Ієрей: Слава Тобі, Христе Боже, надія наша, слава Тобі.

Хор: Слава: і нині. Господи, помилуй (тричі). Благослови.

Ієрей: Христос істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, святих славних і добропобідних мучеників, святого апостола Андрія Первозваного, святого рівноапостольного великого князя Володимира, Преподобного отця нашого Петра Могили, Митрополита Київського і всіх святих помилує і спасе нас, бо Він Благий і Чоловіколюбець.

Хор: Амінь.

Диякон: Мир, здоров’я, Боже завітання, ласку з неба подай Господи державі нашій Україні і Боголюбивому народу її і збережи їх на многії і благії літа!

Хор: Многії літа (тричі).

І співають Духовний гімн України:

Боже великий, єдиний!

Нам Україну храни,

Волі і світу промінням

Ти її осіни.

Світлом науки і знання

Нас, дітей, просвіти,

В чистій любові до Тебе

Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже єдиний,

Нам Україну храни,

Всі Свої ласки, щедроти

Ти на люд наш зверни!

Дай йому волю, дай йому долю,

Дай доброго світа,

Щастя дай, Боже, народу

І многая, многая літа!

 

 

 

Видання Хрестовоздвиженського храму села Ощів Горохівського благочиння Волинської єпархії УПЦ. – 2018 рік. Робоча версія.

Чекаємо Ваших пропозицій, коментарів та зауважень щодо вдосконалення тексту Молебню. 

Переглядів: 18